Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

33 Niedziela Zwykła

19 listopada 2017 r.

 

1.      

Dzisiaj w naszej archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej. Pamiętamy w modlitwie o panu organiście, chórze parafialnym, scholce parafialnej i psałterzystach. Włączajmy się we wspólny śpiew liturgiczny, który jest integralną częścią Mszy świętej. Dzisiaj także obchodzimy, wprowadzony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Ubogich.

2.      

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie w ramach Katechezy dla Dorosłych, które odbędzie się w  poniedziałek 20 listopada po Mszy wieczornej w dużej sali katechetycznej (godz. 18.45). Temat katechezy: Świętość – zadanie do wykonania.

3.      

Członków Bractwa Szkaplerznego zapraszamy na Mszę w ich intencji w środę o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie formacyjne.

4.      

Zapraszamy na Mszę za wstawiennictwem św. Tarsycjusza w intencji Służby Liturgicznej Ołtarza w czwartek o godz. 17.00.

5.      

Uczniów klas V i VI szkoły podstawowej zapraszamy na spowiedź w czwartek o godz. 16.30, a wszystkie dzieci i młodzież klas II gimnazjum na Mszę o godz. 17.00.

6.      

W dniu 23 listopada 2017 roku Fundacja  „Z uśmiechem przez życie” organizuje Dzień otwarty "Profilaktyka stomatologiczna, profilaktyka przeciwrakowa". Szczegóły w gablotce.

7.      

Wszystkich parafian zapraszamy na Wieczór Uwielbienia w piątek o godz. 19.30.

8.      

Osoby dotknięte chorobą nowotworową i ich rodziny zapraszamy na modlitwę, indywidualne błogosławieństwo sakramentalne i spotkanie w domu parafialnym w sobotę o godz. 16.30.

9.      

Nauka przedchrzcielna odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 w salkach katechetycznych.

10.  

Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego będzie sprzedawać m. in. ciasteczka świąteczne i kalendarze misyjne w domu parafialnym w następną niedzielę 26 listopada po Mszach świętych. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na organizację półkolonii w czasie wakacji letnich.

11.  

Rodzina bł. Edmunda zaprasza wszystkie chętne dzieci z parafii na spotkanie ze św. Mikołajem w dniu 9 grudnia  o godz. 11.00 w domu katechetycznym. Zapisy w zakrystii do 3 grudnia.

12.  

Zapraszamy na film o chórze Polonia Harmonia, który będzie można zobaczyć w niedzielę 3 grudnia o godz. 18.00 w MDK w Kozłowej Górze.

13.  

Plan odwiedzin duszpasterskich na grudzień można zabrać przy wyjściu z kościoła. Informacje o kolędzie znajdziemy także w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii.

14.  

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, pisemka parafialnego.

15.  

Dziękujemy paniom za troskę o czystość naszej świątyni.

16.  

Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolekta również na potrzeby parafii. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

Konto parafialne - remont kościoła: 10 1020 2368 0000 2802 0514 5547 PKO BP Oddział 1 Siemianowice Śląskie

 

Nabożeństwa:

Niedziela  16.00      Nieszpory

poniedziałek  8.40   Nabożeństwo do św. Józefa

wtorek  8.40            Nabożeństwo do św. Apostołów Piotra i Pawła

środa  8.40               Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

piątek  17.00            Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

piątek  17.45            Koronka do Miłosierdzia Bożego

menu